Anasayfa / Kompozisyonlar / Düşünmeden Öğrenmek Vakit Kaybetmektir

Düşünmeden Öğrenmek Vakit Kaybetmektir

Düşünmeden Öğrenmek Vakit Kaybetmektir sözünü açıklayan bir kompozisyon yazısını içerikte bulabilirsiniz.

DÜŞÜNMEDEN ÖĞRENMEK VAKİT KAYBETMEKTİR

Eğitim ve öğretim hayatımız boyunca sürekli yeni şeyler öğreniriz. Her gün yeni bir bilgi, her gün yeni bir konu… Öğrendiklerimizin kalıcı olması için dikkat etmemiz gereken bir nokta vardır ki; ezberlememek.

Bizlere verilen her bilgiyi düşünmek ve mantığını kavramak gerekmektedir. Düşünmeden, anlamadan öğrenilen her bilgi kısa bir süre sonra unutulmaktadır. Bu da bize yalnızca vakit kaybettirir. Düşünmeden öğrenmek vakit kaybetmektir sözü de bu duruma işaret eder.

Düşünmeden öğrenmek demek, yalızca ezberlemek demektir. Bize verilen bilgilerin hepsinin mantığını kavramalı, düşünmeli, sorgulamalı ve o şekilde bilgiyi hafızamıza yazmalıyız ki kalıcı olsun. Düşünmeden öğrenildiği durumda, her gün yeni bilgileri kaydetmeye çalışan beynimizin içinde o bilgi kaybolacaktır. Sonuç olarak ise derslerde öğretmenlerimizin bize öğretmeye çalıştığı bilgiler çöpe gideceği gibi, bizim de derste geçirdiğimiz vakit çöpe gidecektir.

Zamanın bu kadar kıymetli olduğu çağımızda, öğrenmek, üretmek kendimize, ailemize ve ülkemize faydalı olmak için vaktimizi hiç bir zaman boşa harcamamalıyız. Hangi aktiviteyle uğraşıyorsak uğraşalım önemli olan vaktimizi verimli kullanmak. Oyun oynarken keyif alarak oynamamız gerektiği gibi ders çalışırken de ezberlemeden öğrenmek, yeni şeyler öğrenmenin keyfine varmak verimli zaman geçiriyor olduğumuzu göstermektedir.

Ayrıca Kontrol Edin

Atatürk’e Layık Olmak Kompozisyonu

Atatürk’e layık olmak konulu bir kompozisyon yazısını içerikte bulabilirsiniz. ATATÜRK’E LAYIK OLMAK Modern Türkiye’nin kurucusu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir